6 Süper Kahraman yani Big Hero 6 kısa bir süre sonra televizyon dizisi olarak ekranlarda yer almaya hazırlanıyor. Senaryosu Jordan Roberts, Dan Gerson ve Robert L. Baird tarafından yazılan, yönetmenlik koltuğunda ise Don Hall ve Chris Williams ikilisinin yer aldığı macera-aksiyon türündeki animasyon filmi Big Hero 6, Disney XD kanalında serüvenine devam edecek. 87. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Animasyon Filmi” kategorisinde Oscar heykeline ulaşma başarısını gösteren yapımın 2017 yılının ortalarına doğru Disney XD kanalında yayınlanması bekleniyor.

Daha önce Kim Possible adıyla 2002 ve 2007 yılları arasında yayınlanan animasyon dizisinin yapımcıları Robert Schooley ve Mark McCorkle tarafından ekranlara uyarlanacak dizinin karakterlerinin ise kimler tarafından seslendirileceği henüz bilinmiyor.

Big Hero 6 Fragmanı

Big Hero 6 Konusu Nedir?

Yama ile dövüşmek için savaş robotu yapan Hiro Hamada, büyük kardeşi Tadashi Hamada’nın motorsikletini alır ve kaçar. Hiro’yu kendi okuluna kaçıran abisi Tadashi, en yakın arkadaşlarıyla kardeşi Hiro’yu tanıştırır. Wasabi, Fred, Ballı Limon ve Go Go ile tanışan Hiro abisinin yaptığı robotu gördüğü anda gözlerini ondan alamaz. Baymax isimli robot temelde sağlık robotu olarak çalışmaktadır. Abisinin okulunu çok beğenen ve orada kalmak isteyen Hiro, okulda kalabilmek için öğrenci seçme yarışına katılmayı ve başarılı olarak üniversiteye girmeye çalışır. Üniversiteye girmeyi kafasına koyan Hiro, mikrobotları tasarlayarak okulun beğenisini kazanır ve üniversiteye kayıt olur.

Her şey yolunda giderken okulda çıkan bir yangında Hiro’nun abisi Tadashi patlama esnasında hayatını kaybeder. Hiro artık abisinin robotu Baymax ve arkadaşlarıyla başbaşa kalmıştır. Hiro abisinin ölümünden Profesör Callaghan’ı sorumlu tutar, gizli bir şekilde mikroçip üreten ve bu uğurda Tadashi’nin ölümüne neden olan profesör Callaghan’dan intikam almak için Hiro Baymax’i zırhlandırıp büyük bir mücadeleye girişir…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir