Now Reading:

Ünlü Yönetmenden Prince’e Saygı Duruşu

Ünlü Yönetmenden Prince’e Saygı Duruşu

The Great Gatsby ve Moulin Rouge gibi isimlerin de arkasında yer alan, ünlü yönetmen Baz Luhrmann; bu yıl yayınlanması planlanan yeni dizisi The Get Down hakkında konuştu. 1970’li yıllarda South Bronx’ta disco, punk ve hip-hop müziğinin nasıl yayılmaya başladığı, insanların bu müziklerle nasıl buluştuğu anlatılacak.

Geride bıraktığımız hafta Tribeca Film Festivali‘ne katılan ünlü yönetmen Luhrmann yaptığı açıklamada; “O dönemdeki bu inanılmaz yetenekli insanların nasıl oldu da sadece yaşadıkları şehirlerde değil, tüm dünyayı değiştirmeyi başardı? işte ben tam da bu sorunun cevabını arıyorum. Bu yapım, ‘Hadi hip-hop’un tarihini anlatan bir şeyler çekelim.’ fikrinden daha fazlasının peşinde.” dedi.

Usta yönetmen konuşmasında geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ünlü müzisyen Prince hakkında da konuşarak onunla olan iş birliğinden bahsetti. The Great Gatsby için Prince ile yayınlanmamış şarkısı Thy Will Be Done üzerine çalıştıklarını açıklayan Luhrmann, son dakikada sahne için Lana Del Rey‘in Young and Beautiful‘u ile devam etme kararı aldıklarını söyledi.

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin