Yayınlandığı uzun yıllar süresince büyük başarılara ve çok önemli ödüllere imza atan Two and a Half Men perşembe günü ekranlara veda etti. Finali son derece büyük bir hayal kırıklığı yaratan dizide en çok Charlie Sheen’in yer almaması hayranlarını üzdü. Bilindiği gibi Charlie Sheen uyuşturucu ve davranış bozuklukları nedeniyle diziden gönderilmiş, yerine Ashton Kutcher kadroya dahil olmuştu.

Peki bu olayın perde arkasında yatan sebep nedir?

Aralarında Angus T. Jones, John Stamos ve Arnold Schwarzenegger gibi ünlü isimlerin yer aldığı final bölümü aslında sadece final bölümü olarak izlenildiğinde tatmin ediciydi. Chuck Lorre konuya ilişkin yaptığı açıklamada:

“Biliyoruz çoğunuz final bölümü için Charlie Sheen‘in dönmesini bekliyordu ve bu durum gerçekleşmediği için hayal kırıklığı yaşadı. Açıkçası biz Sheen’e bu rolü önermiştik. Charlie final bölümünün son sahnesinde kapıyı çalıp içeri girecekti. Kameraya dönerek uyuşturucu ile ilgili konuşacak ve ortalama bir insana verdiği zararları anlatacaktı. Tabii kendisi ortalama bir insan olmadığını ve Mars’tan gelen ninja savaşçı olduğunu; dolayısıyla yenilmez olduğunu aktaracaktı. Daha sonra da kafasına bir piyano düşecekti. Charlie’ye bu fikri sunduğumuzda o bunu kabul etmedi ve daha duygusal bir sahne olması gerektiğini daha sonra da The Harpers isimli yeni komedi dizisine yol göstermemizi istedi. Biz de bunun komik olacağını düşündük.” dedi.

Aslında baktığınızda Charlie Sheen’in önerdiği şekilde bir final olağan üstü derecede güzel oludu. Chuck Lorre’ın bunu neden kabul etmediğini tam olarak bilemiyorum ancak kim ne derse desin Sheen bu dizi için çok önemli bir isimdi. En azından son olarak onun bu istediği kırmamalı ve bizlere bu hayal kırıklığını yaşatmamalılardı diye düşünüyorum.

Siz ne dersiniz?

Bir cevap yazın