2015 yılının son ayına girdiğimiz bu günlerde yabancı dizi haberleri hakkında birçok gelişme yaşanıyor. Birçok haberde kaynak olarak kullandığımız ve son derece güvenilir bir kaynak olarak gördüğümüz TVLine kendilerine göre 2015 yılının En İyi 10 Komedi ve En İyi 10 Drama dizisini açıkladı. Eğer son zamanlarda izleyecek bir yabancı dizi bulamıyorsanız TVLine‘ın listesine bakmanızı öneriyoruz. Site editörleri ve kullanıcıların yorumlarına dayanan bu seçimler bizim için de önemli bir tablo değerini taşıyor. Dizimood olarak TVLine’ın sıralamasının yanına, kendi sıralamamızı yaparak fikir sahibi olmanızı kolaylaştırmak istiyoruz. Özellikle son zamanlarda adından söz ettiren, birbirinden başarılı komedi yapımları; komedi dizisi izlemek isteyen izleyiciler için alternatifleri arttırmış durumda. Listede yer alan komedi ve drama dizilerinin hepsini izlemenizi öneriyoruz ancak iki listeden de ilk 3’ünüz nedir? sorusunu bize yöneltirseniz tavsiyemiz şu şekilde olacak. Komedi türünde: Veep, Master of None, Transparent – Drama türünde: Fargo, The Americans ve Mr. Robot. Şimdi hep birlikte TVLine listelerine göz atalım:

En İyi 10 Komedi Dizisi:

 1. Master of None (dizimood sıralaması: 2)
 2. Black-ish (dizimood sıralaması: 4)
 3. Veep (dizimood sıralaması: 1)
 4. Getting On (dizimood sıralaması: 5)
 5. Unbreakable Kimmy Schmidt (dizimood sıralaması: 6)
 6. Playing House (dizimood sıralaması: 7)
 7. Transparent (dizimood sıralaması: 3)
 8. Crazy Ex-Girlfriend (dizimood sıralaması: 10)
 9. The Last Man on Earth (dizimood sıralaması: 8)
 10. Catastrophe (dizimood sıralaması: 9)

En İyi 10 Drama Dizisi:

 1. Penny Dreadful  (dizimood sıralaması: 5)
 2. The Leftovers  (dizimood sıralaması: 7)
 3. Fargo  (dizimood sıralaması: 1)
 4. Mr. Robot  (dizimood sıralaması: 3)
 5. Empire  (dizimood sıralaması: 4)
 6. The Americans  (dizimood sıralaması: 2)
 7. Marvel’s Jessica Jones  (dizimood sıralaması: 6)
 8. The Man in the High Castle  (dizimood sıralaması: 8)
 9. UnREAL  (dizimood sıralaması: 9)
 10. How to Get Away with Murder  (dizimood sıralaması: 10)

2 Comments

 • Yahya, 6 Aralık 2015 @ 02:55

  The Leftovers dizisine başlayacağım en kısa zamanda. Zamanında kitabını da almıştım ama arada kaynamıştı herhalde, okuyamamıştım.
  .
  ** Jessica Jones dizisi için SPOILER içermektedir. **
  .
  Birde Jessica Jones’in 1. sezonunu bitirdim ama sezon finali açıkçası çok hayal kırıklığına uğrattı beni. Hani resmen Kilgrave’i öldürelim de nasıl olduğu önemli değil mantığıyla çekmişler bölümü. Adam o kadar tedbirli birisi ama sonda Jessica 2 dakika numara yapıyor, ilkten kanmasa da, arkadaşını öptükten sonra ‘bu kadar numara yapamaz herhalde’ diye düşünerek hemen ölüme gidiyor. Ya hayır, onca tedbiri alan zeki birisi ‘ya numara yapıyorsa?’ diye düşünmez mi arkadaş? Hani tamam, numara yapmadığını düşündün ama hiç olmazsa git bir tedbir al, mesela orada bulunan herkese ‘eğer Jessica beni öldürmeye kalkarsa hemen kendinizi öldürün’ diyebilirdi, kaldı ki bunu daha önce yapmıştı, en güçlü haline geldiği zaman niye yapamadı? Gerçi, başka saçma sahneleri de vardı, en baştaki Kilgrave’e tır çarpma sahnesi gibi. Hadi o saçma sahneleri bir köşeye bıraktım, her dizide olabilir o kadar. Ama sezon finalindeki bu vahim hatayı boşveremiyorun. O yüzden diziye devam edeceğimi sanmam. Zaten izleme sebebim olan David Tennant’da gitmiş oldu. Tabi diziyi sırf David Tennant oynadığı için bile tavsiye ederim. Her zamanki gibi efsane bir oyunculuk çıkarmış. Hakettiği yerlerde görmek istiyoruz kendisini.
  .
  ** Artık Jessica Jones dizisi için SPOILER içermemektedir. **

 • ahmetbul, 6 Aralık 2015 @ 15:47

  nadir bulunan kalite kokan diziler.

Bir cevap yazın