Oyuncu Anthony Rapp‘in cinsel taciz ile suçladığı Amerikalı usta oyuncu Kevin Spacey, şimdiye kadar hemcinsleriyle bir takım romantik ilişkiler yaşamış olduğunu ve hayatının geri kalanını eşcinsel bir adam olarak geçirmeye karar verdiğini duyurdu.

Son yıllarda yer aldığı yapımlarla dikkatleri üzerine çeken Spacey, ABD’li oyuncu Anthony Rapp tarafından tacizle suçlanmış ve zor durumda kalmıştı. Bunun üzerine Spacey, kişisel Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı ve Rapp‘ten uygunsuz davranışı nedeniyle özür dileyerek, eşcinsel olduğunu açıkladı.

Spacey‘nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı; “Anthony Rapp‘in oyunculuğuna büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Kendisinin hikayesini dinlediğimde dehşete düştüm. Dürüst olmam gerekirse 30 seneyi geçkin bir süre önce yaşanan bu olayı hatırlamıyorum. Ancak olaylar dediği gibi geliştiyse kendisine çok sarhoş olduğum bir andaki bu davranışımdan ötürü en samimi özürlerimi borçluyum. Bunca yıl neden olduğum duygular için de özür dilerim. Bu hikaye, beni hayatımla ilgili başka konuları anlatmak için cesaretlendirdi. Özel hayatımla ilgili korumacı olduğum için hakkımda pek çok hikaye dolaştığını biliyorum. Erkeklerle romantik ilişkiler yaşadım, onlara aşık oldum ve şimdi de hayatımı eşcinsel bir erkek olarak sürdürmeyi seçiyorum.” dedi.

Oyuncu Anthony Rapp‘in Buzfeed‘e yaptığı açıklamada 14 yaşındayken Spacey‘nin evine gittiğini ve usta oyuncunun kendisini yatağa yatırarak üzerine çıktığını iddia etmişti. Rapp, olay yerinden kaçtığını ancak yaşadıklarını kimseye anlatamadığını ifade etmişti.

Bir cevap yazın