Now Reading:

Shooter Dizisi Geliyor!

Shooter Dizisi Geliyor!

Alanında en prestijli ödüllerden birisi olan Pulitzzer ödülüne sahip yazar Stephen Hunter, 1993 yılında “Point of Impact” adında gerilim romanını kaleme almıştı. Aradan geçen zamanda Lorenzo di Bonaventura, Hunter’ın kitabını sinemaya uyarladı ve film vizyona girdi. Başrollerinde Mark Wahlberg ve Danny Glover ikilisinin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua yer alıyordu. Filmin 61.000.000$’a mâl olan çekimleri, 95.700.000$’a yakın bir gişe hasılatı ile birlikte bekleneni pek veremedi.

Filmin üzerinden yaklaşık 9 yıl geçtikten sonra John Hlavin “Shooter” ı  (tetikçi) televizyona uyarlamaya başladı. Daha önce “Lax” ve “The Shield” dizileriyle adından söz ettiren John Hlavin, yönetmen koltuğunu ise Simon Cellan Jones’a emanet etti. Dizinin yapımcılığını ise Mark Wahlberg üstlenmiş durumda. Bob Lee Swagger diğer adıyla Bob “The Nailer” Vietnam Savaşı’na katılmış bir keskin nişancıdır. Hikaye gerçek olaylardan esinlenerek kaleme alınmış, Shooter’da anlatılan Bob Lee Swagger gerçekte Carlos Hathcock ismiyle Amerikan Deniz Piyadeleri’nde keskin nişancı olarak görev yapan efsanevi atışlarıyla ün salan askerin hayatını anlatır.

Shooter Dizi Konusu Nedir?

Bob savaşın izlerini, trajedisini unutmaya çalışır ve artık yeni hayatına adapte olmak zorundadır. Savaştan sonra küçük bir kasabaya yerleşerek orada yaşamaya başlar. Fakat sahip olduğu askeri yetenekler onun emekli olmasına izin vermez. Bob önemli bir görev için tekrar orduya çağırılır fakat üstlendiği bu görev çok kritik bir görev haline döner. Amerikan Birleşik Devleti Başkanı’na yönelik bir saldırının faili olarak gösterilmeye çalışılan Bob Lee Swagger, hem kendisini, hem de başkanı korumak zorundadır. Artık Bob Lee Swagger’ın görevi çok daha kritik bir hale dönüşmüştür.

Dizinin kadrosunda ise tanıdık isimler yer alıyor. Emily Rios, Ryan Phillippe (Bob Lee Swagger), Omar Epps, Tembi Locke, David Marciano, Shantel VanSanten ve Eddie McClintock gibi yıldızları izlemek için sabırsızlanıyoruz.

Yazar:

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin