Dünya genelinde en etkili hayvan hakları savunucularından oluşan PETA örgütü, CBS kanalında yayımlanacak yeni dizi Zoo‘ya büyük bir savaş açtı. James Patterson‘ın yine aynı adlı romanından televizyona uyarlanan Zoo dizisinde, vahşi hayvan saldırıları hikayeleştirilerek anlatılıyor. Yapımda, hayvanların saldırıları, doğanın dengesini bozan insan ırkına karşı bir başkaldırı şeklinde anlatılıyor.

https://youtu.be/3pkJo_0Vv8A

PETA‘nın yapımı şikayet ve protesto etmesinin sebebi ise, yapımda izlediğimiz ve izleyeceğimiz bütün hayvanların gerçek olması. Öyle ki dizinin fragmanlarında bile yüreğimiz ağzımıza geliyor çünkü, yapımda hayvanlar hiçbir bilgisayar efekti kullanılmadan çekimlere dahil ediliyor. PETA ise bu durumun hayvan hakları ihlali olduğunu savunuyor. Bence de ortada büyük bir ihlal var. Vahşi doğaya ait hayvanlar set ışıkları altına sokularak “rol” yapmaya zorlanıyorlar.

Dizinin yapımcısı Scott Rosenberg ve başrol oyuncusu James Wolk, hayvanların eğiticileri ve her türlü sağlık ekibinin sette hazır bulunduklarını belirttiler. PETA ise, bu açıklamalarla yetinmeyecek ve diziyi sonlandırmak için çaba sarf edecek.

Bir cevap yazın