Haber

Netflix’in Sabrina Uyarlamasında Başrol Belli Oldu

Netflix platformunun yeni dizisi The Chilling Adventures of Sabrina‘nın oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı. Dizinin başrolüne Kiernan Shipka getirildi. Feud:Bette and Joan ve Mad Men gibi başarılı dizilerden tanıdığımız genç aktris, dizide baş karakter Sabrina‘ya hayat verecek.

Yarı cadı yarı insan olan Sabrina Spellman 16 yaşında genç bir kızdır. Sabrina yarı cadı yarı insan olmasının getirdiği özellikleri dengeleyebilmek için çok çaba sarf etmektedir. Kendisi gibi cadı olan teyzesiyle birlikte yaşayan Sabrina, bir yandan da karanlık bir büyü eğitimi alırken diğer yandan Baxter Lisesi‘nde sıradan birisi gibi davranmak zorundadır.

Archie Comics basımı grafik romandan yine aynı adla küçük ekrana uyarlanan dizi, Riverdale‘ın arkasındaki ekip tarafından uyarlanıyor. Riverdale‘ın pilot bölümünü de kaleme alan Roberto Aguirre Sacasa ile yönetmen koltuğundaki Lee Toland Krieger, Sabrina uyarlaması için de aynı görevi sürdürüyorlar. Ayrıca dizi Warner Bros. TV ve Berlanti Productions iş birliği ile sürdürülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu