Televizyonun ortaya çıkmasından bu yana büyük bir sektör olarak kabul edilmesi ve günümüz dünyasında internete kolay kolay adapte edilememesine harika bir çözüm olarak ortaya çıkan Netflix platformu günümüzde 190’dan fazla ülkede 83 milyonu aşan üyeye hizmet vermekte. Yayın yaptığı ülkeleri birer birer artıran platform sonunda Türkiye pazarına da açılmış ve yayınlarını bizlere aktarmaya başlamıştı. Bugün yapılan bir açıklamaya göre ise Netflix artık tamamen Türkçe olarak hizmet verecek.

An itibari ile içeriğinin %80’ini Türkçe dublajlı ve altyazılı olarak üyelerine sunan ve yerli içeriğe de yer veren platformun kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Reed Hasting bugün düzenlenen basın toplantısında Türkiye ile ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı ve şunları söyledi; “Son derece popüler olan ve dünya çapında tanınan Türk dizileri, Türk insanının ne kadar müthiş bir hikaye anlatıcısı olduğunu ortaya koyuyor. Netflix, bu içeriklerin dünyada tanınmasında etkin bir şekilde rol almayı hedefliyor. Tamamen Türkçeleşmiş bir Netflix sunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Netflix Türkiye’de hem Neflix orijinal içeriklerini hem de Türkiye içinden ve dışından alınan içerikleri koleksiyonuna ekleyerek büyümeye devam edecektir..” dedi.

Son olarak ekleyelim, Netflix’in Türkçe dil desteği ve Türk Lirası ödeme seçeneğinin de kullanıma sunulmasından sonra Netflix üyeliği aylık 15.99 TL’den başlıyor. Eğer Netflix’i bir ay boyunca ücretsiz denemek istiyorsanız, herhangi bir ücret ödemeden Netflix.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın