The Last House on the Left, Scream ve A Nightmare on Elm Street filmleri ile adeta korku filmlerinin üstadı konumuna yükselen Wes Craven‘dan iki yeni televizyon projesi geliyor.

Craven, 1990’lı yılların başında çektiği The People Under the Stairs filmi için kollarını sıvadı ve Universal Cable Productions ekibi ile birlikte ortaya sağlam bir uyarlama çıkarmaya çalışacaklar. Öte yandan Craven, We Are All Completely Fine adlı yeni bir dizi için SyFy kanalı ile anlaştı.

The People Under the Stairs filminden uyarlanacak yeni dizide, Robeson ailesine ait olan malikanede kaybolan ve kayboluş hikayesi büyük bir gizeme bürünen bir kızın hikayesi anlatılacak. Bu uyarlama televizyon uzmanları tarafından Amityville Horror ve Downton Abbey gibi iki başarılı yapımın orta çizgisinde yer alacak şeklinde tanımlanıyor.

SyFy kanalında yayımlanacak olan We Are All Completely Fine dizisi ise, Daryl Gregory‘in geçtiğimiz sene yayımladığı kitabından uyarlanacak. Hikaye ise oldukça ilginç görünüyor hele ki Craven bu işe el atarsa, harika bir diziye sahip olabiliriz. Jan Sayer isimli bir psikolog, olağanüstü bir şiddetten kurtulmuş 5 kişiye destek olabilmek için bir destek grubu kurar ve istemeden de olsa kendi içerisindeki kötüyü canlandırır.

Son olarak yine Wes Craven’ın yapımcılığını üstlendiği Scream dizisi MTV ekranlarında 30 Haziran’da başlayacak. Dizi ile ilgili bilgilere ARAMA bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın