Dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi bulunan ve dün gece yayınlanan “The Red Woman” adlı 6. sezon 1. bölüm ile yeni sezon macerası başlayan Game of Thrones‘un yapımcıları D.B. Weiss ve David Benioff, dün başlayan altıncı sezonun ardından bizleri nelerin beklediği hakkında açıklama yaptılar.

Geçen hafta Weiss ve Benioff, dizinin akıbeti hakkında üstü kapalı açıklama yapmışlar ve bu sezondan sonra toplam 10 ya da 15 gibi az bir bölüm sayısı kaldığını anlamıştık. Ancak Benioff‘un dün yaptığı açıklamaya göre biraz daha fazla bölüm olacağı ortaya çıkmış oldu.

Fakat yapımcıların yaptığı açıklama, Game of Thrones‘un 2018 yılında sona ereceğini de bir nevi kanıtlamış oldu. Benioff konu ile ilgili olarak, “Hayır, diziyi bırakıp kaçmıyoruz. Aslına bakarsanız gerçekten de bitiş çizgisine yaklaşmış durumdayız ve bizim açımızdan ana problem hikayenin başını, ortasını ve sonunu düzgün bir şekilde anlatabilmiş olmak. İtiraf etmeliyim ki, şu anda final bölümlerini yazmaktayız ve son istediğimiz şey de anlatılacak hikaye sona erdiği halde uzatılan bir dizi haline gelmek“. dedi. Yapımcıların yaptığı bu açıklamalar kulağa gayet de mantıklı geliyor ancak böylesi güzel bir dizinin sona erecek olması bizleri üzmedi değil.

Son olarak hatırlatmakta fayda var, Game of Thrones‘un “Home” adlı 6. sezon 2. bölümü 1 Mayıs 2016 tarihinde yayınlanacak.

Bir cevap yazın