Now Reading:

FOX’un Yeni Dizisi Lucifer’a Tepki Yağıyor

FOX’un Yeni Dizisi Lucifer’a Tepki Yağıyor

FOX kanalında yayımlanacak ve şeytanın cehennemi terk ederek Los Angeles şehrine yerleşmesini konu alan Lucifer dizisine birçok tepki yağıyor.

Neil Gaiman‘ın yaratıcısı olduğu Lucifer dizisi, Sandman adlı serinin yardımcı karakterlerinden birisiydi ve daha sonra kendi çizgi romanı yayımlanmaya başlamıştı. Kendi çizgi romanından sonra televizyon ekranlarına uyarlanacak Lucifer dizisinin iptal edilmesi için büyük bir imza kampanyası başlatıldı.

Öyle ki, One Million Moms yani Bir Milyon Anne adlı internet sitesi üzerinden başlatılan imza kampanyasına göre, FOX‘ta yayımlanacak, yeni dizi Lucifer‘ın şeytanı sempatik hale getirdiği ve İncil ile dalga geçildiğini savunarak iptal etmek için çalışma başlattılar. Merakla beklediğimiz Lucifer’ın 18 yaş altı genç kitle için tehlike arz edeceğini düşünen anneler, dizinin Hristiyanlık öğretilerine de ters olduğunu savunuyorlar.

Dizide şeytan, cehennemi terk ederek Los Angeles şehrine yerleşmeye karar verir çünkü cehennemde çok sıkılmıştır. Lucifer Morningstar isimli karakterimiz, Lux isimli birde bar işletmektedir. Ancak bir şarkıcının ölümüne tanık olduğu için FBI ile karşı karşıya gelir ve çareyi FBI ile işbirliği yaparak aradan sıyrılmakta bulur. Bu esnada Amenadiel adlı bir melek, cehennemi terk eden Lucifer‘ı ait olduğu yere götürmek için ikna etmeye gelir. Tüm bu aksiyon ve karmaşanın ortasında Lucifer, hem Dünyada ne yaptığını hem de kendi kimliğini sorgulamaya başlayacaktır.

Başrollerinde Tom Ellis, Lauren German ve Rachael Harris‘in yer alacağı yapım, imza kampanyası sonucu iptal olur mu bilinmez ama duyarlı insanları rahatsız etmiş gibi görünüyor.

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.