Now Reading:

En İyi Anime Dizileri

En İyi Anime Dizileri

Japonca’da çizgi film anlamına gelen anime sözcüğü, Fransızca kökenli animasyon kelimesinden türemiştir. Ülkemizde de git gide artan bir hayran kitlesine sahip olan animeler içerisinden sizler için en iyileri seçerek bir derleme yaptık.

En İyi 10 Anime

10 – Rurouni Kenshin Himura Kenshin, Meiji devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüştür ve bu yüzden ‘Hitokiri Battousai’ adını almış bir suikastçıdır. Devrimden sonra bir daha asla suikast yapmayacağına yemin eder ve bir gezgin olarak seyehat etmeye başlar ve böylece macera başlamış olur.

rurouni-kenshin

9 – Code Geass: Lelouch of The Rebellion Büyük Britanya, Knightmare adlı yeni silahlarıyla Japonya’yı işgal etmiştir. Japonya’nın adı da ‘Alan 11’ olarak değiştirilir ve vatandaşlarına 11’ler adı verilir. Savaştan birkaç yıl sonra Lelouch lisede okumakta olan bir öğrencidir. İçinde askeri sır olan bir kamyon teröristler tarafından çalınmıştır ve Lelouch ise tam o esnada kamyonu kontrol ederken sıkışmıştır. Britanya ordusu kamyonun peşine düşer ve ortalık karışır. Kamyonun içinden o esnada gizemli bir kız çıkar ve Lelouch’a yakalanmadan önce Geass denilen bir güç verir. Daha sonra Britanya zulmünden kurtulmak için ant içen Lelouch bu güçlerini kullanmaya karar verecektir.

Code-Geass

8 – Kuroshitsuji (Black Butler) İngiltere’nin en asil ailelerinden birisi olan Phantomhive’lar bir yangın sonucu hayatlarını kaybederler. Yangının ardından Phantomhive’ların tek oğlu 2 yıl sonra aniden ortaya çıkar ve tüm mal varlıklarının ve işlerin yönetimini devralır ve hikâye ilginç noktalara gitmeye başlar.

kuroshitsuji-black-butler

7 – Hellsing (Hellsing) uzun zamandır insanları gece yaratıklardan koruyan gizli bir örgüttür ve İngiliz hükümetine bağlıdır. Ekip ölümsüz olmayı amaçlayan vampirleri avlamaktadır. Serinin Hellsing Ultimate adlı devam serisi vardır.

hellsing

6 – Elfen Lied İnsan evriminin bir sonraki adımı olarak görülen Diclonius’lar bilim insanlarıtarafından Dünya’nın düşmanı olarak kabul edilmiştir. Onları ayırt eden özellikleri ise başlarındaki iki boynuzdur. Diclonius’ları insan ırkına zarar vermemesi için yakalayıp laboratuvarlarda saklıyorlardı ancak bir gün kaza oluşması sonucu Diclonius kaçmayı başardı ve bu noktada hikâyemiz başladı.

ElfenLied

5 – Fullmetal Alchemist Brotherhood İki kardeş annelerini amansız bir hastalık sonucu kaybederler ve simyanın gücü yardımıyla gizli bilgi kullanarak annelerini tekrar hayata döndürmeye çalışırlar. Bunu başaramazlar ve büyük kardeş Edward sol bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bütün bedenini kaybeder. Kardeşini kurtarabilmek için Edward sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha bağlar.

Fullmetal-Alchemist-Brotherhood

4 – Bleach: Ichigo, ruhları görebilme yeteneği olan asi bir gençtir. Hikaye; değişik giyimli bir yabancının birden bire Ichigo’nun yatak odasında görünmesiyle başlar. Bu yabancı Ichigo’nun kendisini görmesine şaşırır.

bleach-ichigo

3 – Naruto Bundan 12 yıl önce dokuz kuyruklu tilki ‘Gizli Yaprak’ köyüne saldırdı. Tilki çok güçlü bir şeytandı ve birçok insanı öldürdü. Köyün liderleri arasında yer alan Dördüncü Hokage, yeni doğan bir bebeğin içine kendi canını feda ederek şeytanı mühürledi ve hikâyemiz böylece başlamış oldu.

naruto

2 – Death Note Hikâye, Ryuk adlı bir ölüm tanrısının Death Note adlı ölüm defterini dünyaya atmasıyla başlar. Defteri Light adlı birisi bulur. Defterin içinde yazan kural ise çok ilginçtir. ‘Bu deftere adı yazılan kişi ölür’. Defteri denediğinde gerçek olduğunu anlayan Light defteri kullanarak dünyaya adaleti sağlamak ve yeni dünyanın tanrısı olmak ister.

death-note

1 – One Piece Korsan Kral Gold Roger, dünyadaki her şeye sahiptir, istediği her şeyi elde eder ve idam edilirken servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu duyum yayıldıktan sonra herkes oraya gider ancak Grand Line’da canlı kalabilmek çok zordur.

one-peace

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.