Senaryosunu Kübalı yazar Eduardo Machado‘nun hazırlayacağı ve kadrosunda Antonio Banderas‘ın yer alacağı Havana Quartet dizisinde taşlar yerine oturmaya başlıyor. Starz kanalında yayınlanacak dizi, Kübalı dünyaca ünlü yazar Leonardo Padura‘nın dedektif serisi kitaplarından uyarlanacak.

İlk bakışta Antonio Banderas da sizlere son zamanlarda diğer oyuncu ve ünlüler gibi oldukça moda haline gelen dizi sektöründe bir köşe arıyor gibi görünebilir ancak Banderas, dizi sektöründe yeni bir isim olmayacak. Usta oyuncu 1984 yılında Fragmentos de Interior dizisiyle başlayan serisini 1990 da La Mujer de Tu Vida ile sürdürdü ardından 1993 yılında II Giovane Mussolini‘yi kariyerine ekledi. Son olarak Banderas 2012 yılında This American Housewife dizisinde Javier karakterini canlandırmıştı.

Dizide, yazar olma hevesiyle dolu ancak bu isteğini bir türlü başaramamış bir dedektifin hayatı anlatılacak. Ve dizinin yapımcılarından Peter Nadermann‘ın iddiası şu yönde; 1990’lı yılların Küba’sının atmosferini gördüğümüzde gözlerimiz açık kalacakmış. Bakalım bekleyip göreceğiz…

Bir cevap yazın