Now Reading:

American Crime Story’den Karakter Tanıtımı

American Crime Story’den Karakter Tanıtımı

Glee ve American Horror Story gibi yapımlarda da yapımcılık koltuğunda oturan Ryan Murphy‘nin yeni dizisi olacak ve FX kanalında yayınlanacak American Crime Story‘den karakterlerin tanıtıldığı bir video yayınlandı.

American Crime Story Konusu Nedir?

Kadrosunda Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr., John Travolta, David Schwimmer, Courtney B. Vance ve Billy Magnussen gibi isimlerin yer alacağı yapımın her bir sezonunda farklı olaylar işlenecek. İlk sezona O. J Simpson davasıyla başlayacak olan American Crime Story oldukça iddialı geliyor. Öyle ki gelmiş geçmiş en medyatik davalar arasında yer alan O.J Simpson davasının dizide işlenecek olması oldukça heyecan verici görünüyor. Not olarak hatırlatmakta fayda var, dizinin ilk bölümü 2 Şubat 2016 tarihinde yayınlanacak.

American Crime Story Karakter Fragmanı

American Crime Story 2.Fragmanı

https://youtu.be/nAyn1gDBc7s

O.J Simpson Kimdir?

Amerika tarihinin en çok konuşulan davalarından birisi olan O.J Simpson davası ülkeyi ikiye bölmüştür. Amerika Birleşik Devletleri’nin hukuk sistemi toplum tarafından sert bir şekilde eleştirilmiş ve reform yapılması istenmiştir. Öyle ki Simpson California’nın banliyölerinde sefalet içinde doğmuş ve yaşamıştı. Küçük yaşlarda Amerikan futboluna başlayan Simpson ilerleyen yıllarda Amerikan NFL’in en değerli oyuncularından birisi olmuştu. Ayrıca sempatik birisi olması ününe ün katıyordu. Futbolun ardından Hollywood’a da ayak basan Simpson ,Çıplak Silah adlı film serisinde yer aldı. İlk eşinden olaylı bir şekilde ayrılan Simpson, ikinci eşi Nicole ile de sürekli tartışmalar ve geçimsizlikler yaşıyordu. Bazı zamanlar fiziksel şiddete de başvuran Simpson kendini kaybedebiliyordu. Ve bir gün California’da oturan Şükrü Boztepe adında bir Türk vatandaşı, Nicole Simpson‘a ve bir arkadaşına ait cesedi bulur. O.J. Simpson‘ın evine hemen baskın düzenleyen polis evde kanlı eldivenler ve koridorlarda kan izleri ile karşılaşırlar. Bütün şüpheleri üzerine toplayan Simpson, eşinin cenazesine dahi katılır ancak henüz suçlu değildir. Ardından suçlu olduğu anlaşılınca kaçmaya başlayan Simpson ve polisler arasındaki kovalamaca televizyonlardan canlı olarak yayınlanır.

O sırada Simpson‘ın kaldığı otelde de inceleme başlatan polis, oteldeki kanlı havludan da eşi Nicole‘ün kan bulgularına rastlar. Yakalanan O.J beraberinde 20 avukatlık bir ordu ile mahkemeye çıkar ve polislerin ırkçılık yaptığını iddia ederek kendisini savunur. Ardından avukatlar ikna edici birçok savunma yaparlar ve Simpson serbest kalır. Ve bu kararın ardından 20 avukat milyoner olur.

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin