Freaks and Geeks, sadece ve sadece 1 sezon ve 18 bölüm sürmesine rağmen kendisine büyük bir hayran kitlesi yaratmayı başarmış bir dizidir. 1999-2000 yılları arasında Amerika’nın NBC kanalında yayınlandı. Kötü giden reytinglerden dolayı 12.bölümden sonra iptal edildi. Kalan 6 bölümü sonradan yayınlanmış ve 18 bölümü de çok beğenilmişitir. Dizide şu an ünlü olan birçok oyuncunun gençlik hallerini izleme şansı bulabilirsiniz.

Tür: Dram, Komedi
Oyuncular: Linda Cardellini, John Francis Daley, James Franco
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 18

Dizinin Konusu

Dizimiz, Lindsay Weir ve küçük kardeşi Sam Weir‘in aile ve lise hayatını işliyor. Lindsay başarılı bir öğrencidir. Notları çok iyi ve okulun matematik yarışma takımındadır. Tam da ailesinin istediği bir kız. Fakat babaannesinin bir gün beklenmedik bir şekilde ölmesiyle hayatını sorgulamaya başlar. Hayatı tecrübe etmeye ve yeni bir şeyler keşfetmeye çalışan Lindsay, eski arkadaşlarından sıyrılır ve herkesin Freak (kaçık) dediği grupla takılmaya başlar.

Freak tayfası ise sürekli dersleri asan ve ot içip kafa bulan insanlardan oluşuyor. Değiştirdiği arkadaş çevresiyle kendi de değişmeye başlayan Lindsay, ailesi ve eski arkadaşı Millie tarafından tepki görmüştür. Yapım ayrıca Amerika’nın orta sınıf aile yapısını çok iyi işliyor ve aşk üçgenleri, sonsuz aşklar, aldatma ve minimum gençlik dizilerinin klişeleri olmadan daha yalın, güzel ve gerçekçi bir biçimde hikayesini anlatıyor.

Fragman

Bir cevap yazın