Bates Motel, Universal Television tarafından A&E kanalında yayınlanmak üzere yapılan, Carlton Cuse, Kerry Ehrin ve Anthony Cipriano tarafından geliştirilen drama ağırlıklı televizyon dizisidir.

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye bates-motel
Oyuncular: Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

Coma, Breakout Kings, Bag of Bones gibi dizileriyle az çok bilinen ve aslında çokta tanımadığımız A&E kanalının adını duyurmasına sebep olan Bates Motel sinema tarihinin en kült gerilim kahramanlarından birinin gençliğine odaklandığımız farklı bir yapım olarak karşımıza çıktı.

Bates Motel, Robert Bloch‘un 1959 yılında yayınlanan kitabının ve 1960 yılında sinemaya uyarlanan Alfred Hitchcock‘un “Psycho” isimli filminin ana karakteri olan Norman Bates’in gençliğine odaklanıyor. Psycho, ilk yayınlandığı dönem tüm sinema severler tarafından büyük beğeni toplamış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Hatta kendisinden sonra çekilen bir çok filme ilham kaynağı olmuştur. Günümüzde bile izlediğimiz bir çok gerilim filminde “Psycho” etkisini görmek mümkündür. Diziyi izlemek için filmi mutlaka izlemeniz gerekmiyor. Dizinin konusu, Norma ve Norman Bates yaşadıkları trajik bir olayın ardından yeni bir hayata başlayabilmek için küçük bir kasabada bir ev ve dizimizin ismini de taşıyan bir motel satın alırlar. Norman ve annesinin tek arzusu huzurlu bir şekilde hayatlarını devam ettirmek ve moteli iyi bir şekilde işletmektir ama daha Norman’ın şehre yerleşir yerleşmez, moteldeki bir halının altında eskiz defteri bulmasıyla birlikte hiçbir şey düşündükleri kadar huzurlu olmayacaktır.

Fragman

Bir cevap yazın