AMC’nin rekortmen dizisi The Walking Dead, uzun bir aranın ardından altıncı sezonuyla nihayet ekranlara geri döndü. Beşinci sezonun sonunda çok çarpıcı bir sezon finali yapan dizi, aksiyona kaldığı yerden devam ediyor. Bu yazı aynı zamanda sitemizdeki 1000. yazı olma özelliğini taşıması bakımından da özel bir yere sahip 🙂

Not: Yazının devamı dizinin yeni bölümüyle ilgili spoiler içermektedir.

the_walking_dead

Reg ve Pete’in ölümlerinin yarattığı şok, herkesin üzerinde net bir şekilde görülüyor. Geçtiğimiz sezon finalinde Alexandria’ya gelen Morgan, Rick ile birlikte kasabanın kontrolünü ellerine almış durumdalar. Rick, Pete’in cesedinin kasaba içerisine gömülmesini istemiyor, Morgan ile birlikte cesedi de alıp kasabanın dışına, ormanlık alana gömmeyi kararlaştırıyorlar. Bu esnada hiç girmedikleri bir yola girip, hayatlarını kurtarabilecekleri inanılmaz bir şey keşfediyorlar.

Tepenin altında, Alexandria’ya doğru uzanan yolun hemen yanında binlerce zombi dört dönüyor. Bu kadar çok zombiyi öldürmek için ne insan, ne de silah gücü olmadığı göz önünde bulundurulursa, Rick alınabilecek en doğru kararı alıyor ve ilk önce zombilerin saldırıya geçmesini beklemeden, kendilerinin saldırıya geçmesinin gerektiğini yüksek sesle dile getiriyor. Rick’in planı, kasaba etrafına bir yol çekmek ve sürü mantığıyla tüm zombileri bu yoldan ilerleterek kendilerini güvende tutmak.

1 Comment

  1. ahmetbul 13 Ekim 2015 at 18:02

    1 saat 4 dakikalık bölümüne doyamadım 🙁 harikaydı!!!

    Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir