The Walking Dead 6. sezon finaline doğru hızla ilerlerken, her bölümde dizinin geleceğine dair hikaye daha da güçlenerek karşımıza çıkıyor. Son bölüme yaklaşırken azaltılan aksiyon dozu, final bölümünde seyirciyi ekrana bağlayacak şekilde arttırılacak diyebiliriz. Yazımızın devamı dizinin altıncı sezonuyla ilgili yoğun şekilde spoiler içerdiğinden, diziyi yakından takip edemeyen seyircilerimizi uyarmak isteriz.

The Walking Dead 6. sezon 14. bölüme gidelim ilk olarak. Denise‘in Dwight tarafından öldürülmesiyle birlikte Alexandria halkı derin bir üzüntü içerisindeydi. Özellikle Darly, Carol ve Rosita bu durumdan çok etkilendi. Denise’in ölümünden kendisini sorumlu tutan Darly bir türlü bu durumun kendi hatası olmadığını kabullenemedi. Aylaklardan daha çok insanlarla mücadele etmek zorunda kalan kahramanlarımız, değişen ve daha da çirkinleşen dünyanın ağırlığını üstlerinde hissetmeye başladı. Carol bu durumdan kendisini kurtarmak için Alexandria’yı terk etmeye ve insanları öldürmeyeceği, benzer durumlara düşmeyeceği bir hayat için yeni bir sayfa açmak istedi. Çok fazla olayların olmadığı, daha çok geçiş bölümü olarak izlediğimiz The Walking Dead 6. sezon 14. bölümünü aynı şekilde 15. bölüm de takip etti.

Carol‘un gittiğini öğrenen Rick, Morgan ile birlikte onun peşine düştü. Darly ise Denise’in ölümünün ardından intikam almak için Dwight ve diğer Saviors üyelerinin peşine düştü. Tabii Darly’in tek başına gitmesine izin vermeyen Michonne, Glenn ve Rosita‘da onun arkasından gittiler. Bu esnada Alexandria’nın Negan ve Saviors tehlikesine karşı savunmasız kaldığını da görmek gerekiyor. Carol yolda ilerlerken Saviors üyeleri ile karşılaştı. Carol’un aracına ateş açarak durduran kurtarıcılar, Alexandria’ya doğru gittiklerini söylediler. Carol’un da oradan geldiğini anlamaları zor olmadı. Ancak Carol kıyafetinin altına sakladığı silahla adamları etkisiz hale getirmeyi başardı. Carol bu saldırıdan kurtuldu ve yola yürüyerek devam etti.

the_walking_dead_carol

Carol’un peşinden gelen Rick ve Morgan ise yerdeki kan izlerini takip etmeye başladı. Çok geçmeden bir çiftliğe ulaşan ikili; burada atını arayan ve üzerinde şövalye zırhı olan bir adamla karşılaştı. Etraftaki zombilerden faydalanıp kaçmayı başaran adamın da sonraki sezon adını sıklıkla duyacağımız “The Kingdom” yani Krallık topluluğunun üyesi olduğunu söyleyelim. Morgan için de bir parantez açmak gerekiyor. Tıpkı Carol gibi oldukça yıpranan Morgan, Carol’u aramaya devam hikayeyi farklı bir cepheye doğru taşıyacak. Rick’in Alexandria’ya geri dönmesi ve Morgan’ın tek başına yola devam etmesi beraberinde oldukça farklı karakterleri diziye kazandıracak.

rick_morgan_the-walking-dead

Darly cephesinde ise işler daha da zor bir duruma girdi. Dwight’ı takip eden Darly, sonuna kadar gideceğini ve onu bulacağını söyleyerek Michonne ve Glenn’in geri dön çağrılarını yanıtsız bıraktı. Rosita’da Darly’e katılarak ona destek oldu. Michonne ve Glenn dönüş yolunda Dwight ve adamları tarafından kuşatıldı. Darly ve Rosita ise geri dönerek diğerlerini kurtarmaya çalıştı. Ancak sayıca üstün olan Saviors grubu onların da etrafını kuşattı ve ele geçirdi. Final sahnesinde Darly’in vurulmasıyla birlikte kısa süreli bir şok geçirmiş ve Dwight’ın “İyi olacaksın” cümlesiyle bu şok anında sona ermişti. 16. bölüme yani finale çok rahatlıkla taşınabilecek “Darly ölecek mi?” veya durumu iyi mi? Soruları ve bunu takip eden heyecanlar anında sona ermiş oldu. Keşke Dwight’ın o sözleri ekrana gelmeseydi.

darly

Özetlemek gerekirse, The Walking Dead 6. sezon 15. bölümü tıpkı bir önceki 14. bölüm gibi tamamen önümüzdeki sezona hazırlanmak için, geçiş bölümü olarak ekranlara geldi. Carol karakterini canlandıran Melissa McBride’ın usta oyunculuğuyla tekrar büyülenirken, ‘o gidiyor; ben de peşinden gideyim’cil hareketler bir noktadan sonra ciddi anlamda izleyenleri sinirlendirdi. Final bölümünde görüşmek üzere!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir