Ünlü bir medyum olan Patrick Jane‘in televizyonda Red John adında bir katil hakkında konuşması ve ardından Red John’un, Jane’in ailesini katletmesi ile başladı her şey. Daha sonra Patrick Jane, Red John’u bulmak ve intikam almak için CBI/FBI’a çeşitli cinayet davalarını çözme konusunda yardım ediyordu. 2008’den beri yayınlanan ve 6. sezon finaline hazırlanan dizi için kritik zamanlar başlıyor.

Jane’in her bir adımında Red John arayı daha da açıyor, sürekli bulunması güç bir karakter haline geliyordu. 6. sezon ile birlikte Red John gizemi ortadan kalktı. Uzun süredir merakla kim olduğu beklenen Red John ortaya çıktı ve dizinin yıllardır süre gelen kilit noktası çözülmüş oldu. The Mentalist hayranları şimdi sabırlı ve heyecanlı bir şekilde CBS‘in yeni sezon onayını bekliyor.

Kendi içinde hala cinayet davalarının çözümü ve gelişen diğer olayları seyirciye izletebilmeyi başaran The Mentalist için aslında final zamanının geldiğini söylemek zor değil. Sadık izleyen kitlesi bile Red John’u öğrendikten ve gizem ortadan kalktıktan sonra yavaş yavaş gemiyi terk etmeye başlamış durumda. The Mentalist’in yaratıcısı Bruno Heller artık kadroda yer almıyor. Heller, Fox’un yeni projesi “Gotham” için diziden ayrıldı.

Gizem ortadan kalkmış ve hazır herkesin damağında harika bir lezzet bırakmışken The Mentalist’e veda etmek için doğru zamanın geldiğini söyleyebiliriz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir