Sinema dünyasının en prestijli ödülü olan Akademi Ödülü’nde Oscar kazanma başarısını gösteren The Departed filmi televizyona uyarlanıyor. Orjinali 2002 yılında Infernal Affairs adıyla Andrew Lau ve Alan Mak tarafından yaratılan seri yoğun ilgi görmüş ve üç filmlik bir devam filmi olarak seyirci karşısına çıkmıştı.

Polis teşkilatı ile azılı mafya örgütleri arasında köstebek hikayelerinin konu alındığı film ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin de radarına girmiş ve Scorsese 2006 yılında kolları sıvamıştı. Infernal Affairs filminin senaristlerini de projeye dahil eden Martin Scorsese 2006 yılında izlediğimiz “The Departed” filmiyle En İyi Yönetmen Ödülü’ne ulaşırken, The Departed filmi ise rakiplerini geride bırakarak En İyi Film Oscar’ını kazanmayı başarmıştı. Bunun yanında farklı dallarda iki Oscar ödülü daha kazanan filmin başrollerinde şimdilerde kazandığı ödülle çok mutlu olan Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson ve Matt Damon başrollerde yer alıyordu.

Filmin yapımcılarından Roy Lee ise filmin hikayesine gösterilen ilginin hala canlı olduğunu ve televizyona uyarlayarak diziye çevireceklerini söyledi. Son 2 yılda elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Fargo dizisi, The Departed film ekibinin de iştahını kabartmış gibi görünüyor. Fargo’nun başarısından ilham alarak The Departed’ı televizyona uyarlayacaklarını söyleyen Roy Lee, film ile dizi arasındaki farkın tıpkı Fargo’da olduğu gibi olacağını söyleyerek hem The Departed hayranlarını hem de orjinal seri olan Infernal Affairs sevenleri şimdiden meraklandırmayı başardı. Şimdilik The Departed ismiyle yayınlanacağını düşündüğümüz dizinin oyuncu kadrosu, kanalı veya çekim tarihi ile ilgili net bir bilgi yer almazken gelişmeler bizlere ulaştığında sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir