The CW‘nin (ilk sezonu WB’de yayınlanmıştı) uzun soluklu dizisi Supernatural 12. Sezonu ile izleyicisine merhaba dedi. 12 sezon boyunca bir dizinin ayakta kalması hiç de kolay değil.

Tabii ki, Supernatural da çeşitli inişler çıkışlar yaşadı fakat bir şekilde izleyicisini ekran başında tutmayı başardı. Kaldı ki bu seyirci 6. 7. ve 8. sezonlara rağmen diziyi takip etmeye devam etti. Dizinin bu kadar başarılı olmasının asıl sebebi senaristlerin her yeni sezona dair yepyeni bir hikaye bulabilmiş olması. Her ne kadar bir kısım izleyici tarafından artık kendini tekrar ettiği düşünülse de büyük bir kitle hala yeni sezonda neler olacak acaba diyerek sezon başını iple çekiyor. Her finalde “acaba daha başka ne olabilir ki” derken yeni sezon bambaşka bir hikaye ile karşımıza çıkıveriyor.

Dini ve mitolojik karakterler, şehir efsaneleri, masallar vb.. kısacası gündelik yaşamımızda doğa üstü olarak bildiğimiz ne varsa bu dizide karşımıza çıkıyor. Jensen Ackles (Dean Winchester), Jared Padelecki (Sam Winchester), Misha Colins (Castiel) ve Mark Sheppard (Crowley)’ın usta oyunculukları ve birbirinden esprili karakterleri ile dizi harika bir hava yakalamış durumda. 12. sezon da gayet keyifli başladı ve bu şekilde devam edecek gibi duruyor. Takipte kalmakta fayda var.

(Visited 51 times, 1 visits today)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.