2065 yılında Washington’da devam eden hikayede kardeşlerin birimin kapanmasıyla birlikte insanlardan, şehirden uzak bir yere gönderildiğini izliyoruz. Ardından Dash gördüğü cinayetlere tepkisiz kalamayarak, tek başına mücadele etmeye başlıyor. Tabii bu da yeterli olmuyor, dedektif Lara Vega‘ya yardım etmeye başlıyor. Dash’in ikizi Arthur başka birisi tarafından kaçırılmış, Dash ve Agatha bu durumu biliyor ancak yaptıkları bir şey yok. Bölümün sonunda Arthur, Dash ile iletişime geçerek yardım istiyor.

minority+report+2

Dash ve Agatha daha ilk adımda kardeşlerini kurtarmaya neden çalışmadılar, neden bu olayın peşinden koşmak yerine Dash cinayetlerin peşine, Agatha ise gönderildikleri evde kaldı orası net değil. Belki ilerleyen bölümlerde aydınlatılır ancak ilk bölümden bu detaylara olumsuz not vermek durumundayım.

Filmde öngörücüler, hayatları, onların cinayetleri çözmekte nasıl faydalı oldukları ve sahip olunan teknoloji uzun uzun (kısıtlı süreye rağmen) gösterilmiş, bu organizasyonu beğenmiştik. Dizide ise tam tersi. Sadece süt havuzunda üç kardeşin bir süreliğine bağlı oldukları makine gösteriliyor, yaklaşık 10 yıl boyunca burada kapalı kaldıklarından bahsediliyor. Sırf bu 10 yıllık süreçten bile çok rahat bir şekilde 1 bölüm çıkartılabilirdi. Muhtemelen daha sonra flashback‘lerle bu süreç ana hikayeye bağlanacak.

minority+report+3

Yazının devamı için, sonraki sayfaya geçin.

2 Comments

  1. ahmetbul 17 Eylül 2015 at 11:19

    en sağdaki adam brad bitte benziyo

    Reply
  2. LeylaKoparan 1 Aralık 2015 at 17:56

    aa evet benziyo

    Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir