FOX kanalında 2016 yılında yayınlanması planlanan Lucifer‘dan 2 yeni fragman bizlerin beğenisine sunuldu.

https://youtu.be/TYQ2XuzbzBQ

Başta Amerika olmak üzere dünya genelinde büyük tepki çeken Lucifer dizisi, senaryosu nedeniyle zor durumda kaldı ve son zamanlarda en çok şikayet edilen yapım oldu. İlk bölümü internete sızan dizinin 1. sezon 2. bölümü 2016 yılının Şubat ayında ekrandaki yerini alacak. Bence dizi hakkında net bir yorum yapmak için 3 ay daha beklememiz gerekiyor.

Peki nedir Lucifer‘ın bu kadar tepki uyandıran konusu?

Dizide şeytan (Lucifer) artık cehennemde yaptığı işlerden sıkılır ve emekli olarak dünyaya iner. Dünyada bir bar satın alarak, emekliliğin keyfini sürmektedir. Ancak yaşadığı zorluklar Lucifer‘a duygusal bir değişiklik yaşatır ve böylelikle çevresindekilere iyilikler yapmaya başlar.

Bu noktaya kadar bir sorun yok gibi görünse de dizide şeytanın çok sempatik bir şekilde işlenmesi, dindar aileler tarafından şeytanın sevilebilecek bir yanı olmadığından dolayı büyük tepki çekti. Belki de FOX gerçek yayın tarihinden önce, Lucifer‘ı sızdırarak bu tepkiyi önceden ölçmek ve ona göre hareket etmek istedi. Öyle veya böyle ilk bölümüyle çok geniş bir kitle tarafından beğenilen Lucifer, uzun vadeli bir proje olacağının sinyallerini şimdiden veriyor…

1 Comment

  1. ahmetbul 2 Kasım 2015 at 20:59

    ilk bölümü sızdığında göz atmıştım.ama benim tarzım değil.

    Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir