Son zamanlarda Marvel büyük bir atak yaptı ve adeta televizyon kanallarını dört bir koldan dizileri ile sardı. E bizde bu durumdan gayet memnunuz ve dizilerinin sıkı takipçisiyiz. Birbirinden kaliteli yapımları ardı ardına sıralayan Marvel‘in son gözdesi Jessica Jones.

Netflix platformunda ilk sezonunun bütün bölümleri 20 Kasım Cuma günü yayınlanan Marvel’s Jessica Jones, bizlerin karşısına bütün heyecanı ve aksiyonu ile arz-ı endam etti. Ancak dizide birbirinden ilginç göndermeler ve mesajlar yer alıyordu. Bizde sizler için Jessica Jones‘un referanslarını ve göndermelerini bir araya getirdik.

 • Jessica Jones izlemeye yeni başladıysanız ve Marvel evrenine pek alışık değilseniz karşınıza çıkan küçük Kaptan Amerika sizleri biraz şaşırtabilir.

321580

 • Evet dizinin açılış sekansında yer alan şaşalı kulede “A” simgesi yer alıyor. Yanlış görmediniz! Bu kule tabi ki Avengers Kulesi!

117010

 • Peki sizce yine açılış sekansında Daredevil ile karşılaşmış olabilir miyiz? Neden olmasın.

117322

 • Jessica Jones‘un çizgi romanının sıkı bir takipçisiyseniz, “sinirli müşteri” sahnesini  muhtemelen hatırlayacaksınız.

576340

 • Evet, burada da büyük bir sürpriz bizleri karşılıyor. Çünkü çizgi romanda yer alan Jeri Hogarth karakteri erkek iken, dizide yer alan karakter Jeryn Hogarth adlı bir kadın. Ve bu durum bizleri karakterin sonu hakkında sonsuz seçenekler ile baş başa bırakıyor.

348287

 • Luke Cage‘i dizide ilk gördüğümüzde üzerinde altın sarısı bir tişört vardı. Peki biz o altın sarısı, dar tişörtü daha önce nerede görmüştük?

350236

 • Dizide radyo programı sunan ve Jessica‘nın yakın arkadaşı Trish, Jessica‘ya giymesi için bir süper kahraman kostümü hazırlıyor ve giymesi için ısrar ederken kostüme bir de isim buluyor, Jewel.. Bu da çizgi romanda yaşanan bir olaya gönderme olarak dikkatimizi çekiyor.

158615

 • Öte yandan Jessica‘nın üst katında oturan ve ilginç bir karaktere sahip olan komşusu Robyn‘in, Daredevil‘in kendine has karakteri Typhoid Mary olma yolunda ilerlediğini fark ettiniz mi? Belki de Daredevil‘in yeni sezonunda Jessica‘nın problemli komşusuyla karşılaşabiliriz.

023491

 • Baş düşmanımız Kilgrave, sinirlendiği bir adama “Go f**ck yourself” demiş ve tahmin edebileceğiniz gibi garip bir şekilde durum son bulmuştu. Peki, bu olayın daha önce Preacher‘da işlendiğini biliyor muydunuz?

332904

 • Son olarak çizgi romanda mor bir ten rengine sahip olan Kilgrave‘in dizide sürekli mor renkler kullanması dikkatinizi çekti mi? Mor bir atkı, mor kıyafetler ve mor ışıklar içince görünmesi…

253929

2 Comments

 1. ahmetbul 26 Kasım 2015 at 16:21

  dizimood tespitin babasını yapmış.çizgi romanda erkek olupta dizisi yapılınca kadına çevrilen çok var.başarılı.

  Reply
 2. LeylaKoparan 1 Aralık 2015 at 17:47

  Çok güzel bir haber olmuş gerçekten bayıldım. benim fark edemediğim birçok not düşmüşsünüz

  Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir