19 Eylül Cumartesi günü 9. sezonu ile geri dönecek olan Doctor Who dizisinden hayranlarını üzecek bir haber geldi. Doktor‘un hayatını birkaç kez kurtaran “İmkansız Kız” yani Clara diziden ayrılıyor. Clara karakterini canlandıran Jenna Coleman‘ın kendisi tarafından duyurulan haberle birlikte bizleri kesinleşmiş bir ayrılık bekliyor…

Başarılı oyuncu bu açıklamayı BBC Radio 1‘e yaptı.

Doctor Who Jenna Coleman

7 Comments

 1. Yahya 19 Eylül 2015 at 04:20

  Moffat’ın 8. sezon ayıbının temel taşlarından biriydi zaten Clara Oswald. Resmen 8. sezon bu kızın etrafında döndü, her bölüm Danny ile ilişkisini izledik. Sabrettik, hata yaptığını anlar dedik. Sabrettik, adam olur dedik. Baktık olmuyor, e o zaman kusura bakma Moffat ama gökten kurban inmesini bekleyemeyiz, T.A.R.D.I.S.’in tek anahtarına Medusa Şelalesi’ni kurban ederiz.

  Ama şimdi bunu söylediğimde yanlış anlaşılıyor benim Clara ile bir derdim yok, hatta favori yoldaşlarım arasındadır (Impossible Girl olduğu zamanlar tabii, şimdiki hali değil), sorun Clara’nın 8. sezonda çok ön plana alınmış olması ve buradaki hata sadece Moffat’ındır.

  Aslında 8. sezonun kötü bir sezon olmasının sebepleri; gerek her bölümde gereksiz sahneler bulunması (Genel olarak Clara ile Danny sahnelerinin bir kısmı böyleydi), gerek senaryoların vasatın altında olması (tek tek açıklama yapmak istemiyorum fakat dediğim gibi birkaç bölüm haricinde bölümlerin senaryoları kötüydü), gerek prodüksiyon hataları (örn. sezon finalinde Clara telefonla konuşurken telefonun ekranının konuşma ekranı olmaması) gibi, bunlar ve henüz aklıma gelmeyen veya yazamadığım hatalar geçtiğimiz sezonu ‘kötü’ olarak derecelendirmeye yetti maalesef.

  Ayrıca uzun olur diye yukarıya yazmadığım başka bir husus ise ‘Missy’ kısmı, şimdi ona gelelim. İlk olarak Master’in bayana dönüşmesi ile bir sorunum yok, buradaki sorun Master’in bayana dönüşünce ‘Master’liğini kaybetmesi. Hani bayana dönüşse ama yine eskisi gibi o hiç durmak bilmeyen 4 vuruşluk davul sesini sürekli duyan, intikam hırsı hiç bitmeyen ama yinede Doktor’un içinde iyilik olduğuna inandığı (veya inanmak istediği) o kişi olsaydı, o zaman olmuş derdim, ama şimdi bayana dönüşünce ne hikmetse değişen sadece vücudu olmamış, eskisini getir yenisini götür olmuş resmen. Neyse umarım bu sezon hatalarını telafi edersin Mr. Moffat.

  Reply
 2. ahmetbul 19 Eylül 2015 at 11:02

  izleyen arkadaşlarım diziyi bu kız için izlediklerini söylüyorlardı.nasıl etkiler bilemem.

  Reply
 3. LeylaKoparan 19 Eylül 2015 at 13:17

  aaa neden ayrılmış kiii 🙁

  Reply
 4. Yahya 21 Eylül 2015 at 03:21

  — s09x01 spoiler —
  Clara 9. sezonun ilk bölümünde eskisi kadar uyuz değildi, bakalım ilerleyen bölümlerde sinir etmeye başlayacak mı.. tabii artık geldiğim bu raddeden sonra Clara ne kadar iyi olursa olsun kesinlikle gitmeli, kesinlikle. ayrıca söylemeden edemeyeceğim, 9. sezon muhteşem bir şekilde başladı, umarım bütün sezon böyle devam eder.
  — s09x01 spoiler —

  Reply
  1. Yahya 21 Eylül 2015 at 03:22

   ‘geldiğim’ derken ‘geldiğimiz’ demek istedim 🙂 yanlışlık oldu.

   Reply
   1. ahmetbul 27 Eylül 2015 at 13:33

    yahya bu kadar uzun yazma.ben okumuyorum açıkcası.

    Reply
 5. ahmetbul 21 Eylül 2015 at 13:53

  merak etti,m araştırdım biraz.kızımız jenna şımarıyormuş.diziden çıkarılma sebebi buymuş.

  Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir