Birbirinden başarılı çizgi romanları sinema ve televizyon dünyasına kazandıran Marvel, yeni projesi ile Iron Fist ile büyük bir ses getirmeye hazırlanıyor. İlk olarak 1974 yılında Marvel Premiere’in 15. sayısında çizgi romanda karşımıza çıkan Iron Fist yani Demir Yumruk, Roy Thomas ve Gil Kane’in Marvel dünyasına kazandırdıkları bir süper kahraman.

Olağan üstü güçlü yumruğu, telapati yeteneği ve hızla iyileşme güçleriyle Luke Cage, Misty Knight, Colleen Wing, Master Izo, Power Man ile Daredevil‘in yanında mücadele veren Iron Fist, özellikle Daredevil ile çok yakın arkadaşlık kurmuş bir isim. Gerçek adı Daniel Rand olan Iron Fist, ilerleyen dönemlerde “Danny” olarak da isimlendirilmiş. Dijital platform Netflix, Marvel’in başarılı çizgi romanı Iron Fist’i ekranlara taşımak için harekete geçti ve yaklaşık bir yıldır kulislerde konuşulan haber sonunda resmiyet kazanmış oldu.

Marvel’in tüm süper kahramanlarını tek tek ekranlara taşımaya devam eden Netflix, Iron Fist’ten de büyük şeyler bekliyor. Dizinin ilk sezonunun 13 bölümden oluşması beklenirken, çekim tarihine ilişkin bir bilgi verilmedi. Ancak dizinin bu yılın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor. Dizide Daniel Rand’i ise tanıdık bir isim canlandıracak. Game of Thrones ile kariyerinin en iyi yıllarını yaşayan “Finn Jones” bu rol için seçilmiş durumda. 28 yaşındaki başarılı oyuncu Game of Thrones’ta “Loras Tyrell”i canlandırıyor.

Iron Fist Konusu Nedir?

Uzun yıllardır ortalarda görünmeyen, kendisinden hiçbir şekilde haber alınamayan Daniel “Danny” Rand, New York Şehri’nde artan kötülüğe karşı daha fazla tepkisiz kalamayarak geri dönmeye karar verir. Şehrin koruyucusu Daniel, sahip olduğu “chi” gücünü özellikle ellerine aktararak düşmanlarına öldürücü yumrukları ile karşı koymaktadır. Bakalım kötülüğe karşı Iron Fist’in güçleri ne kadar etkili olacak? Diziyle ilgili detaylar ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir