Merakla beklenen Fargo 13 Ekim Salı günü 2. Sezonuyla sonunda ekranlara geri döndü. Şimdi hep beraber 1. Bölümü inceleyelim.

Öncelikle dizideki bütün karakterler değişmiş durumda. 2. Sezonun konusuna gelecek olursak geçen sezondan hatırladığımız Molly Solverson’ın (Allison Tolman) emekli polis babası Lou Solverson’ın (Keith Carradine) gençlik hallerini izleyeceğiz. Solverson’ın genç halini 2. sezonda Patrick Wilson (Korku Seansı, Watchmen, Ruhlar Bölgesi gibi filmlerden hatırlayabiliriz) canlandıracak.

Lou Solverson (Keith Carradine)
Lou Solverson (Keith Carradine)

Dikkat Spoiler İçerir!

Bu sezonda geçen sezona göre daha fazla kan göreceğimiz daha ilk bölümden belli oluyor. Bu sezonda geçen sezonda göremediğimiz Lou Solverson’ın eşi Betsy’i (Cristin Milioti) ve kayınpederi Hank Larsson’u (Ted Danson)  görebileceğiz. Lou Solverson’ın kayınpederi olan Hank Larsson (CSI, Damages ve Cheers gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz) Minnesota’daki Rock County’nin şerifi olarak dizide yer alacak.

Hank Larsson(Ted Danson)
Hank Larsson(Ted Danson)

Bu sezonda Lou Solverson, yerel bir mafya ve büyük bir suç örgütü arasında geçen bir kavgayı konu alan bir davayı incelemektedir. Bu davada ise ona kayınpederi şerif Hank Larsson yardım etmektedir. Yerel mafya, üç çocuğu olan, Otto ve Floyd Gerhardt (Michael Hogan ve Jean Smart) tarafından yönetilmektedir.

Bölümün sonlarına doğru yerel mafyayı yöneten Otto Gerhardt kalp krizi geçirerek ölmektedir. İleryen bölümlerde Otto’nun karısı Floyd’un mafyanın başına geçmesini beklemekteyiz. Bakalım ilerleyen bölümlerde Floyd mafyaya nasıl liderlik edecek.

Bölümün son 3 dakikasında orataya çıkan Kansas City merkezli suç örgütü ise bölgede sınırlarını genişletmenin yollarını aramaktadır ve bunun için Joe Bulo’yu (Brad Garret) ve infazcısını (Bookem Woodbine) bölgeyi ele geçirmek için gönderir.

Tüm bu olaylara bakılırsa aksiyon ve heyecan dolu bir sezon bizleri bekliyor.

1 Comment

  1. ahmetbul 15 Ekim 2015 at 17:48

    ted danson biryerden tanıdık geliyor ama.

    Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir