Bu yıl yaşanan ırkçılık karşıtı protesto ile adından sıklıkla söz ettiren, Emmy ve Altın Küre ödüllü Homeland dizisine Erol Afşin dahil oldu. 5. sezonu devam eden dizide Erol Afşin, Utku isimli bir karakteri canlandıracak.

erol_afsin_utku_homeland

Daha önce Mustang isimli sinema filminde rol alan ve başarılı bir performans sergileyen Afşin, Homeland’in senaryosunda cihatçı bir genç olarak ekranlarda olacak. Homeland dizisine katılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Erol Afşin şunları söyledi:

Evimde otururken bir anda telefon çaldı. “Bize bir video gönderebilir misiniz, sizi Homeland’in seçmelerine alacağız” dediler. Ben de “Olur” yanıtı verdim dedi. Ardından senaryoyu isteyen Afşin:”15 dakika geçmeden metin gönderildi, ben de kısa sürede ezber yaparak, telefonumla deneme çekimi yaptım ve gönderdim” dedi. “Aradan bir süre geçti ve dönüş yapılmadı, aramadıklarına göre olmadı diye düşündüm. Tam o sıralarda yeniden aradılar ve size iki rol teklif edeceğiz, hangisini düşünürsünüz dediler. Ben de hiç düşünmeden üç gün sonra kendimi sette buldum” dedi.

3 Comments

 1. ahmetbul 10 Kasım 2015 at 13:42

  ne güzel.Böyle şeyler görmek istiyoruz artık.Sibel kekillidede bu kadar gururlanmıştım.

  Reply
 2. Yahya 19 Kasım 2015 at 06:12

  Şu konuya gelse “zaten bizim oyuncuları ya cihatçı ya p*rnocu olarak alırlar” diyecek olan milli eziklerimize bazen hak vermiyor değilim.

  Reply
 3. ahmetbul 30 Kasım 2015 at 18:42

  adamda tam ıraklı tipi var.

  Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir