CNBC-e’nin Son Canlı Yayını ve İlginç Vedası

Yazıyı Oyla

Evet bir dönemin daha sonuna geldik. 2000 yılının Ekim ayında yayın hayatına başlayan ve tam 15 yıl başarılı bir şekilde yayın hayatını devam ettiren CNBC-e kanalının ekran macerası son buluyor. Ve bugün kapanacak kanal ilginç bir şekilde son canlı yayınını yaptı. Finans Cafe adlı programda yapılan ilginç veda yaratıcı ve dikkat çekici cinstendi. Finans haberlerinin konuşulduğu sırada canlı yayına giren karakterler ekran başındakileri şaşkına uğrattı.

https://youtu.be/_dLvs7CHWWM

CNBC-e‘yi satın alan Discovery Communications, yayın hayatı bu gece 00.00’da sona erecek kanalın yerine TLC kanalını getirecek. Tamamen farklı bir kanal olacak TLC‘de artık finans haberleri olmayacak, bunun yerine daha çok yabancı dizi yayınlanacak. Günün 24 saati yayın yapacak kanalda, Hannibal, Vikings, Mike & Molly gibi diziler yayınlanacak.

pARkkwo-600x297

TLC isminin açılımı ise The Learning Channel yani “Öğrenme Kanalı.” Dünya genelinde 190’a yakın pazarda yer alan kanal, dünyanın lider yaşam ve eğlence kanallarından birisi olarak gösteriliyor. TLC, Güney Afrika, İngiltere, Polonya ve Asya Pasifik’te bir numaralı kanal olarak göze çarpıyor.

Son olarak TLC yeni bir frekans üzerinden yayın yapmayacak ve kanal numarasında da herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

İlginizi Çekebilir:

  1. Cnbc-e’nin hazırladığı kısa videoya denk gelmiştim dizilerden kısa kısa kesitler yapmıştı, gayet de güzel olmuştu, ama yinede televizyondan yabancı dizi izleyenler için daha iyi oldu kanalın değişmesi.

      1. Hmm.. Orası kötü olmuş o zaman. Zaten ben CNBC-e’yi daha çok severdim çünkü bizim Doctor Who Türkiye buluşmalarımıza sponsor olurdu.. Good ol’ times.. :/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar