Aksiyon ve macera türündeki dönem dizileri konusunda izleyiciyi kendisine çekmeyi iyi başaran Starz kanalı, Da Vinci’s Demonds ve Spartacus dizilerinin ardından Black Sails ile karşımıza çıktı.

Tür: Dram, Macera black_sails
Oyuncular: Luke Arnold, Zach McGowan, Jessica Parker Kennedy
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 8

Dizinin Konusu

Geçtiğimiz sene 25 Ocak’ta yayın hayatına başlayan dizinin yaratıcıları Jonathan E. Steinberg ve Robert Levine iken dizinin yapımcıları arasında ünlü yapımcı/yönetmen Michael Bay yer alıyor. Dizinin konusu ise 1715 yılında karayiplerde korsanlığın altın yılıdır ve İngiliz kolonisine ait New Providence adası, artık azılı korsanların uğrak yeridir ve en korkulanı ise Kaptan Flint‘dir.

Fakat şimdi İngiliz donanması yıllar sonra bu sulara geri dönmeye karar verir ve bu adadaki korsanları temizlemeye kararlıdırlar. Kaptan Flint’in ise buna müsaade etmeye hiç niyeti yoktur. Bunun için büyük bir mücadele başlatarak imparatorluğu korumaya çalışacak ve bir yandan ise rakip kaptanlarla mücadele edecek, bir yandan derin, karmaşık ve hatta romantik iç dünyasıyla boğuşacaktır.

Aslında son yıllarda korsan denildiğinde genç kuşakların tek bildiği Karayip Korsanları serisidir muhtemelen ve Karayip Korsanları serisinde “korsanlık” konsepti biraz mizahla beraber çok hafifletilmiş haldeydi ama Black Sails bizlere korsanların gayet acımasız, korkulası, hırslı ve tekinsiz insanlar olduklarını tekrar hatırlatıyor. Kısaca Black Sails ile birlikte korsanların gerçek yüzünü bilmeyenler ya da farklı tanıyanlar gayet net görecekler.

Fragman

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir