J.R. R Tolkien‘in imzasını taşıyan ve dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi bulunan Yüzüklerin Efendisi‘nin dizi versiyonu için hazırlıklar başlıyor. Dizi uyarlaması, anlaşmanın sağlanmasının ardından 250 milyon dolara yakın rekor bir ücretle Amazon tarafından satın alındı. Birden fazla sezona dayanan açık anlaşma, potansiyel bir spinoff serisini de içeriyor.

The Fellowship of the Ring‘in öncesinde gerçekleşen olayları ekrana aktaracak dizinin prodüksiyonu için Amazon Studios, HarperCollins, New Line Cinema ve Tolkien Estate and Trust işbirliği içerisinde olacak. Sinema ekranlarında da serinin yapımcılığını üstlenen Warner Bros. dizi için de bu görevi üstlenecek.

Amazon‘un dizi bölümleri başkanı Sharon Tal Yguado tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Yüzüklerin Efendisi nesiller boyunca edebiyat ve beyazperde aracılığı ile hayal gücünü ele geçirmiş bir kültürel fenomendir. Ve serinin fanlarını Orta Dünya’da yeni bir epik yolculuğa çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Tolkien Estate and Trust adına açıklama yapan Matt Galsor ise, Amazon Studios ekibinin, Tolkien‘in orijinal metinlerinden uyarlanacak bu daha önce hiç anlatılmamış hikayeleri ekrana uyarlamak için özel fikirlere sahip olduklarını vurguladı.

(Visited 73 times, 1 visits today)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.