73. Altın Küre Televizyon Adayları Açıklandı

73. Altın Küre Televizyon Adayları Açıklandı
5 (100%) 1 oy

1944 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve en prestijli ödüller arasında yer alan Altın Küre‘nin (Golden Globe Award) bu yılki televizyon adayları belli oldu. Ricky Gervais‘in sunacağı 73. Altın Küre Ödülleri 10 Ocak 2016 tarihinde NBC kanalında canlı olarak yayınlanacak. Usta aktör Ricky Gervais aradan geçen üç yılın ardından 4. kez Altın Küre‘yi sunacak.

Ricky Gervais

ricky-gervais-golden-globes

İşte Bu Senenin Aday Listesi:

En İyi Dizi (Drama)

  • Empire
  • Mr. Robot
  • Game Of Thrones
  • Narcos
  • Outlander

En İyi Dizi (Komedi)

  • Orange Is The New Black
  • Silicon Valley
  • Veep
  • Mozart In The Jungle
  • Casual

En İyi Mini Dizi & TV Filmi

  • American Crime
  • American Horror Story: Hotel
  • Fargo
  • Wolf Hall
  • Flesh and Bone

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

  • Jon Hamm (Mad Men)
  • Rami Malek (Mr. Robot)
  • Wagner Moura (Narcos)
  • Bob Odenkirk (Better Call Saul)
  • Liev Schreiber (Ray Donovan)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

  • Caitriona Balfe (Outlander)
  • Viola Davis (How to Get Away with Murder)
  • Taraji P. Henson (Empire)
  • Eva Green (Penny Dredful)
  • Robin Wright (House Of Cards)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

  • Aziz Ansari (Master Of None)
  • Gael Garcia Bernal (Mozart In The Jungle)
  • Rob Lowe (The Grinder)
  • Patric Stewart (Blunt Talk)
  • Jeffrey Tambor (Transparent)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

  • Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend)
  • Jamie Lee Curtis (Scream Queens)
  • Julia Louis-Dreyfus (Veep)
  • Gina Rodrgiuez (Jane The Virgin)
  • Lily Tomlin (Grace and Frankie)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)

  • Idris Elba (Luther)
  • Oscar Isaac (Show Me a Hero)
  • David Oyelowo (Nightingale)
  • Mark Rylance (Wolf Hall)
  • Patrick Wilson (Fargo)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)

  • Kirsten Dunst (Fargo)
  • Felicity Huffman (American Crime)
  • Lady Gaga (American Horror Story: Hotel)
  • Queen Latifah (Bessie)
  • Sarah Hay (Flesh and Bone)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Alan Cumming (The Good Wife)
  • Damien Lewis (Wolf Hall)
  • Ben Mendelson (Bloodline)
  • Tobias Menzies (Outlander)
  • Christian Slater (Mr. Robot)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Uzo Aduba (Orange Is The New Black)
  • Joanna Froggatt (Downton Abbey)
  • Regina King (American Crime)
  • Judith Light (Transparent)
  • Maura Tierney (The Affair)

 

İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar