6. Critics’ Choice Ödülleri’nde Adaylar Belli Oldu

6. Critics’ Choice Ödülleri’nde Adaylar Belli Oldu
5 (100%) 1 oy

Bu sene altıncısı düzenlenecek Critics’ Choice Awards yani Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri‘nin TV adayları belli oldu. İşte televizyon dünyasındaki en iyi komedi, drama, aktör, aktrisler ve daha birçok ödülün adayları;

En İyi Drama

Empire

Penny Dreadful

Mr. Robot

The Knick

The Leftovers

UnREAL

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Rami Malek / Mr. Robot

Hugh Dancy / Hannibal

Clive Owen / The Knick

Liev Schreiber / Ray Donovan

Justin Theroux / The Leftovers

Aden Young / Rectify

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Shiri Appleby / UnREAL

Carrie Coon / The Leftovers

Viola Davis / How to Get Away with Murder

Eva Green / Penny Dreadful

Taraji P. Henson / Empire

Krysten Ritter / Marvel’s Jessica Jones

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama)

Clayne Crawford / Rectify

Christopher Eccleston / The Leftovers

Andre Hollland / The Knick

Jonathan Jackson / Nashville

Rufus Sewell / The Man in the High Castle

Christian Slater / Mr. Robot

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)

Ann Dowd / The Leftovers

Regina King / The Leftovers

Helen McCrory / Penny Dreadful

Hayden Panettiere / Nashville

Maura Tierney / The Affair

Constance Zimmer / UnREAL

En İyi Konuk Oyuncu Performansı (Drama)

Richard Armitage / Hannibal

Justin Kirk / Manhattan

Patti LuPone / Penny Dreadful

Margo Martindale / The Good Wife

Marisa Tomei / Empire

B.D. Wrong / Mr. Robot

En İyi Komedi

Black-ish

Catastrophe

Jane The Virgin

Master of None

The Last Man on Earth

Transparent

You’re the Worst

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

Anthony Anderson / Black-ish

Aziz Ansari / Master of None

Will Forte / The Last Man on Earth

Randall Park / Fresh Offf The Boat

Fred Savage / The Grinder

Jeffrey Tambor / Transparent

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

Rachel Bloom / Crazy Ex-Girlfriend

Aya Cash / You’re the Worst

Wendi McLendon-Covey / The Goldbergs

Gina Rodriguez / Jane The Virgin

Tracee Ellis Ross / Black-ish

Constance Wu / Fresh Off The Boat

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi)

Andre Braugher / Brooklyn Nine-Nine

Jaime Camil / Jane The Virgin

Jay Duplass / Transparent

Neil Flynn / The Middle

Keegan- Michael Key / Playing House

Mel Rodriguez / Getting On

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi)

Mayim Bialik / The Big Bang Theory

Kether Donohue / You’re the Worst

Allison Janney / Mom

Judith Light / Transparent

Niecy Nash / Getting On

Eden Sher / The Middle

En İyi Konuk Oyuncu Performansı (Komedi)

Ellen Burstyn / Mom

Anjelica Huston / Transparent

Cherry Jones / Transparent

Jennifer Lewis / Black-ish

Timothy Olyphant / The Grinder

John Slattery / Wet Hot American Summer: First Day of Camp

En İyi Mini Dizi

Childhood’s End

Fargo

Luther

Saints & Strangers

Show Me A Hero

The Wiz Live!

En İyi Erkek Oyuncu (TV Filmi Ya Da Mini Dizi)

Wes Bentley / American Horror Story: Hotel

Martin Clunes / Arthur and George

Idris Elba / Luther

Oscar Isaac / Show Me A Hero

Vincent Kartheiser / Saints & Strangers

Patrick Wilson / Fargo

En İyi Kadın Oyuncu (TV Filmi Ya Da Mini Dizi)

Kathy Bates / American Horror Story: Hotel

Kirsten Dunst / Fargo

Sarah Hay / Flesh and Bone

Alyvia Alyn Lind / Dolly Parton’s Coat of Many Colors

Rachel McAdams / True Detective

Shanice Williams / The Wiz Live!

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (TV Filmi Ya Da Mini Dizi)

David Alan Grier / The Wiz Live!

Ne-Yo / The Wiz Live!

Nick Offerman / Fargo

Jesse Plemons / Fargo

Raoul Trujillo / Saints & Strangers

Bokeem Woodbine / Fargo

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV Filmi Ya Da Mini Dizi)

Mary J. Blige / The Wiz Live!

Laura Haddock / Luther

Cristin Milioti / Fargo

Sarah Paulson / American Horror Story: Hotel

Winona Ryder / Show Me A Hero

Jean Smart / Fargo

En İyi Animasyon

Bob’s Burgers

BoJack Horseman

South Park

Star Wars Rebels

The Simpsons

En İyi Talk Show

Jimmy Kimmel Live!

Last Week Tonight with John Oliver

The Daily Show with Jon Stewart

The Graham Norton Show

The Late Late Show with James Corden

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

En İyi Yarışma

Chopped

Face Off

MasterChef Junior

Survivor

The Amazing Race

The Voice

En İyi Reality Show

Antiques Roadshow

Inside The Actors Studio

MythBusters

Project Greenlight

Shark Tank

Undercover Boss

Reality Show En İyi Sunucu

Ted Allen / Chopped

Phil Keoghan / The Amazing Race

James Lipton / Inside The Actors Studio

Jane Lynch / Hollywood Game Night

Jeff Probst / Survivor

Gordon Ramsay / Hell’s Kitchen

17 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşecek ödül töreninde, müzikal türde yer alan The Wiz Live! tam 5 dalda adaylık elde ederken, 8 adaylığı bulunan Fargo ve 6 adaylığı bulunan The Leftovers dikkatleri üzerine çekti. Öte yandan dikkat çekici noktalardan birisi ise, geride bıraktığımız sene “En İyi Drama” adayları listesinden bu sezon sadece Empire‘ın yer alması dikkat çekti.

İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar