1995 yılında yayınlanan Bruce Willis, Madeleine Stowe, Brad Pitt ve Christopher Plummer‘ın başrollerini paylaştığı 12 Monkeys filmi, tam 20 yıl aradan sonra televizyona uyarlandı. Yayınlandığı yıllarda büyük bir ilgi gören filmin, dizi versiyonu 16 Ocakta SyFy kanalında yayına başladı.

Tür: Bilim Kurgu, Gizem 12-monkeys
Oyuncular: Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

Dizinin konusu

2017 yılında dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılan bir virüs, 7 milyar insanı öldürür. Yalnızca küçük bir azınlık hayatta kalır. 26 yıl aradan sonra, 2043 yılında insanoğlunun sonu artık gelmek üzeredir ve 7 milyar insanı öldüren virüs mutasyona uğrayarak çok daha tehlikeli bir duruma gelmiştir.

Hayatta kalanlardan birkaçı bu virüse karşı bağışıklık kazanmıştır. Geriye kalanlar ise yiyecek bulma mücadelesi farklı boyutlara taşıyarak, çevresine saldıran topluluklar haline gelir ve leş yiyici olarak adlandırılır. Leş yiyiciler ve hayatta kalanların mücadelesinin yanı sıra, bir grup bilim adamı virüsün kaynağını tespit etmekle uğraşır. Virüsün kaynağı tespit edilir ve bu olayların hiç yaşanmaması için James Cole isimli mahkum 2015 yılına geri gönderilir…

İlk Bölümden 9 Dakikalık Özel Ön izleme

2 Comments

  1. Pingback: 12 Monkeys 2. Sezonu Olacak mı? | Dizi Mood

  2. Durmuş Ali Süngü 26 Mart 2015 at 23:09

    Bu dizinin en büyük hayranıyım.Her bölümü ayrı heyecanlı ve müthiş..İzlemeyen gerçekten çok şey kaçırır..

    Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir